pisza-o-nas Wylicz sobie składkę


Dlaczego ZdrowieDirect... Nie pobieramy dodatkowych
opłat
Wszystko on-line Chronimy Twoją prywatność

Powstał pierwszy w Polsce portal porównujący prywatne ubezpieczenia zdrowotne

 Według wyników najnowszego badania „Diagnoza społeczna 2007”, 18,8% Polaków gotowych jest kupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Tendencję tę potwierdzają prognozy Banku Światowego, który przewiduje, że do 2010 roku prawie 6 milionów Polaków wykupi prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Jednocześnie 37% Polaków chce wszystkie formalności (łącznie z opłatami) związane z ochroną zdrowia załatwiać przez Internet.


Informacje te były impulsem do powstania pierwszego w Polsce portalu eksperckiego www.zdrowiedirect.pl, porównującego prywatne ubezpieczenia zdrowotne, informującego o ich istnieniu i dającego możliwość wyboru najkorzystniejszej oferty. Eksperci www.zdrowiedirect.pl doradzają i analizują dostępne w naszym kraju prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Klient samodzielnie dokonuje ostatecznego wyboru i zakupu polisy, która najlepiej odpowiada jego oczekiwaniom i potrzebom. Wszystkie formalności załatwiane są przez Internet.

Portal opracowali i prowadzą lekarze, byli członkowie kadry zarządzającej renomowanych Towarzystw Ubezpieczeń, wykładowcy, absolwenci informatyki Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Prezesem Zarządu jest Xenia Kruszewska, ekspert w dziedzinie ubezpieczeń zdrowotnych, Prodziekan Wydziału Finansów i Rachunkowości Akademii Finansów w Warszawie.


Prywatne ubezpieczenia zdrowotne stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Na podstawie najnowszych badań CBOS, prawie 35% Polaków jest gotowych do wykupienia prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, aby w razie potrzeby mieć zagwarantowane leczenie na wysokim poziomie oraz mieć łatwiejszy dostęp do usług medycznych. 59% Polaków deklaruje, że zachowanie dobrego zdrowia to najważniejsza wartość w codziennym życiu.

Obecnie Polacy spośród wszystkich Europejczyków najwięcej wydają z własnej kieszeni na leczenie (ponad 38% wszystkich wydatków na zdrowie). Najczęściej są to wydatki ponoszone na prywatne wizyty lekarskie. Tymczasem koszty zakupu prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego mogą być dużo niższe. Prywatne ubezpieczenia zdrowotne mogą być tanie, a jednocześnie oferować wiele. Już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie można kupić polisę zdrowotną, która gwarantuje wystarczający zakres ochrony i poziom usług, na przykład nielimitowane konsultacje lekarskie i badania diagnostyczne. Wykorzystując nasze doświadczenie ubezpieczeniowe, medyczne oraz informatyczne, stworzyliśmy prosty, przejrzysty i przyjazny portal, który umożliwia uzyskanie optymalnych informacjio wszystkich dostępnych w Polsce prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych oraz prosty zakup polisy - mówi Xenia Kruszewska, Prezes Zarządu.

Portal www.zdrowiedirect.pl porównuje dostępne na polskim rynku prywatne ubezpieczenia zdrowotne: Allianz, AXA, Cigna STU, Compensa, ELVIA, Ergo Hestia, Inter Polska, Medicover, PZU Życie, SIGNAL IDUNA.

Źródło : Bankier.pl